تبلیغات
قدمتون ری چیشلمون - راز گروگانگیری آبپخش در موبایل یك افغانی
امیر المومنین(ع): حق را بگو اگر چه به ضررت باشد.

راز گروگانگیری آبپخش در موبایل یك افغانی

سه شنبه 26 بهمن 1389 05:26 ب.ظ

نویسنده : مدیریت صدای آبپخش

رییس پلیس استان
 درباره سوال خبرنگاری درباره گروگانگیری كودكی در آبپخش دشتستان كه ماه گذشته رخ داد، بیان كرد: زمانی كه از موضوع مطلع شدم، بعد از ظهر پنج شنبه 16 دی ماه بود كه خارج از استان بوده و خود را به بوشهر رساندم.
گزارش «خلیج فارس» می افزاید: ماجرا از آن قرار بود كه پسربچه 10 ساله ای كه ساكن آبپخش دشتستان بود در زمان بازگشت از مدرسه توسط افراد ناشناسی كه صورت خود را پوشانده بودند، ربوده شد. این افراد همان شب در تماس با خانواده پسر، درخواست 100 میلیون تومان برای آزادی وی كردند.  
سردار یگانه درباره نحوه ورود پلیس به این گروگانگیری می گوید: همان شب به دلیل اطلاع به موقع خانواده پسر، پلیس وارد كار شده و 150 افغانی را در تلمبه خانه های اطراف آبپخش مورد بازجویی قرار داد تا اینكه موبایل یكی از آنها نشان داد كه شماره تماس گیرنده با خانواده این بچه، مربوط به گوشی وی است.
سردار یگانه ادامه داد: پس از آن، تحقیق برای دستگیری متهم آغاز و او كه فهمید نقشه اش لو رفته، كودك را بدون وارد كردن آسیبی آزاد كرد.
وی افزود: فرد گروگانگیر از وضعیت خانواده پسر با خبر بود و با هدف اخاذی و رشوه 100 میلیونی دست به این كار زده بود. 
وی تصریح كرد: متهم اصلی كه پسر در اختیار وی بود، چند روز بعد با كارهای اطلاعاتی در شیراز شناسایی و با تله پلیسی به بوشهر منتقل و دستگیر شد.
وی گفت: در این ماجرا اطلاع رسانی به موقع خانواده پسر و محفوظ ماندن اطلاعات نزد آنها، منجر به كشف سریع حادثه شد، ضمن اینكه انتظار می رود صدور رأی توسط دستگاه قضایی برای متهم با اطلاع رسانی مناسب همراه باشد تا شاهد كاهش اینگونه اقدامات مجرمانه باشیم.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -