تبلیغات
قدمتون ری چیشلمون - مبارك به سرنوشت شاه دچار شد؛ بهمن، ماه سقوط دیكتاتورها
امیر المومنین(ع): حق را بگو اگر چه به ضررت باشد.

مبارك به سرنوشت شاه دچار شد؛ بهمن، ماه سقوط دیكتاتورها

شنبه 23 بهمن 1389 05:36 ب.ظ

نویسنده : مدیریت صدای آبپخش
لحظاتی پیش رسانه‌های خبری جهان خبر سقوط مبارك دیكتاتور مصر و فرار وی از این كشور را به سراسر جهان مخابره كردند.
در حالی كه چند ساعتی بیشتر به جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران باقی نمانده و مردم مبارز و انقلابی میهن‌مان خود را برای شركت در راهپیمایی باشكوه و عظیم این روز آماده می‌كنند، از مصر خبر رسید كه دیكتاتور این كشور سقوط كرده است.

حال باید در پی همزمانی سقوط حكومت ظالمانه حسنی مبارك، دیكتاتور مصر با سالروز سقوط محمدرضا پهلوی، دیكتاتور مخلوع ایران ، بهمن را ماه سقوط دیكتاتورها نامید و منتظر بود تا حكومت‌های استبدادی یكی پس از دیگری، با خیزش اسلامی و انقلابی توده‌های محروم و مظلوم فرو بریزند.

گفته می‌شود دیكتاتور مصر پس از كناره‌گیری از قدرت، كشور را ترك خواهد كرد و این همان سرنوشت شومی است كه شاه ایران نیز به آن دچار شد.

مردم مصر از 17 روز پیش با برپایی تظاهرات میلیونی در شهرهای مختلف این كشور از جمله در قاهره كناره‌گیری حسنی مبارك دیكتاتور این كشور را خواستار شدند.

نزدیكی مبارك به رژیم جنایتكار صهیونیستی و همسویی آن با سیاست‌های آمریكا در منطقه و جهان، از جمله مواردی بود كه موجبات خشم و كینه مردم مصر نسبت به مبارك را فراهم آورد.

مبارك 83 ساله در طول حكومت 30 ساله خود بر مصر، ضمن نادیده گرفتن حقوق انسانی مردم این كشور و ظلم و جور فراوان نسبت به آنان با حمایت از سیاست‌های ضدانسانی و اشغالگرانه اسراییل غاصب، خشم و نفرت مردم مصر و دیگر مسلمانان سراسر جهان را نسبت به خود برانگیخت.

وی كه همواره مورد خشم و نفرت ملت مسلمان مصر قرار داشت سرانجام با اوج‌گیری مبارزات مردمی در این كشور در برابر اراده مردم تسلیم شد و از قدرت كناره گرفت.
انتهای پیام/ز*دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -